Õpetajate päev

Tänasel õpetajate päeval olid meie koolis õpetajateks vanemate klasside õpilased.

Imelist õpetajate päeva kõikidele õpetajatele!!!

Preemiareis Soomaale

Tarbja lasteaed-kooli 1.-6.klassi õpilased ja õpetajad käisid sügist otsimas. Tänu 2022.aastal 2.klassi võidetud auhinnale Metsaviktoriinis sai kool külastada Soomaa looduskeskust. Käidi läbi koprarada ja tutvuti suurveeaegsete märgistustega. Laste algatusel sai alguse fotojaht seentele. Tagasiteel külastati ka Tori põrgut. Õpikunäitele sarnaselt vaadati liivakivi ja otsiti märke fotosünteesist.

Rohkem fotosid kooli FB-lehelt

1.september

Meie väikeses koolis alustas 1.septembril kooliteed kaks 1.klassi õpilast. Soovime neile ja õpetaja Margitile toredat kooliaastat ja palju-palju uusi teadmisi!

Tunnustasime kolleege!

30. augustil toimus Tarbja Lasteaed-Kooli personali traditsiooniline õppeaasta avaüritus.
Tervitasime direktor Kersti Kivisood, õpetaja Ele Ennu ja Viisu lasteaia personali meie hulka saabumise puhul ning tänasime senist direktorit Margit Sillutat. Aitäh veelkord ja edu uutes väljakutsetes!
Lisaks õnnitlesime suviseid sünnipäevalapsi ja tööjuubilari õpetaja Kristel Oravat, kellel täitus augustis 10 aastat meie majas. Lõpuks valisime tunnustamiseks endi hulgast kolmes kategoorias eelmisel õppeaastal enim silma paistnud kolleegi.
Kategoorias Hea Tegu pälvis tunnustuse tugiisik Vira Demura.
Kategooriates Tragi Tegija ja Aasta Kolleeg pälvis tunnustuse õpetaja Andris Pent.
Palju õnne kõigile ja tegusat uut õppeaastat!

Päkapikkude aeg Tarbja Lasteaed-Koolis

Meie majas liikusid detsembris ringi päkapikud! Jah, mõned neist olid väga-väga pisikesed. Teised aga päris pikad kohe. Aga kõik kangesti armsad ja toimekad!
Tasahilju sättisid nad meie lasteaiarühmad ja kooliruumid piduehtesse, kaunistasid saali ja valmistusid jõuluvana saabumiseks. Ettevalmistuste käigus küpsetati ka piparkooke ja meisterdati jõuluehteid.
Ja meie päkapikud on nutikad….Et oma majas veelgi paremini jõuludeks valmis olla, rändasid nad mööda maad ringi ja külastasid erinevaid paiku – käisid isegi Palmse mõisas jõulumaal asja uurimas ja etendust „Jõulumõõk“ vaatamas.
Aga ega siis targaks päkapikuks ei sünnita. Selleks on vaja ikka õppida ja harjutada. Sellepärast osalesid suuremad päkapikud väga harival ja lõbusal üritusel nimetusega „Öökool“. Jah, see ongi kool öösel….Sest päkapikud teadagi ju päeval väga ringi ei liigu, ikka salamahti ja pimedas. Öökoolis sai tantsida, laulda, kunsti ja sporti teha, meisterdada ja küpsetada. Aga ega siis päkapikud ainult endale ei meisterdanud ja küpsetanud ikka teistele viimiseks. Kuuldavasti on päris palju toredaid vanainimesi, kes ei saanud jõule veeta kodus oma lähedaste juures, vaid olid vanadekodus. Päkapikud võtsid nõuks neid üllatada ja neile kingitusi viia. Jõulud on rõõmu ja headuse aeg. Sellel ajal ei peaks keegi end üksiku ja kurvana tundma.
Ja kui kaunis jõuluaeg möödas, siis muutuvad meie väikesed ja suured päkapikud jälle usinateks lasteaia- ja koolilasteks ning hakkavad kõik koos kevadet ootama!
Margit Silluta
Tarbja Lastead-Kool
direktor

Lastevanemate seminar

Tarbja Lasteaed-Koolis alustab lastevanemate seminar.

Lastevanemate seminari eesmärk on eelkõige toetada lapsevanemat pakkudes võimalust arutada laste kasvatusega seotud rõõme, väljakutseid ja murekohti. Soovime vestlusringidega kaasata lapsevanemaid rohkem koostöösse nii asutusega kui ka peresiseselt. Kohtume igal kalendrikuul ühel õhtul. Esimene kohtumine juba 13. jaanuaril kell 18.00.
Esimese seminari teemaks on lasteaialapse kasvamine ja kasvatamine, lapse mõistmine läbi iseendaga rahulolu ja kohaloleku. Arutlemine toimub läbi oma kogemuste ja võimaluste.
Räägime läbi arengu verstapostid, üksteist austavad hoiakud, lapsevanema sisekõne, erinevad käitumisvormid ja -võimalused, empaatiavõime tugevdamise ja probleemkäitumise tahud. Metoodikad ja võimalused erinevate olukordadega toimetulekuke.

Oodatud on kõik Tarbja Lasteaed-Kooli lapsevanemad. Üks seminaritund kestab orienteeruvalt 1.5 tundi.
Alustame 13.jaanuaril 2022, kell 18.00 õhtul Tarbja Lasteaed-Kooli saalis.
Seminari viib läbi Tarbja Lasteaed-Kooli sotsiaalpedagoog Egel Margus

Palun registreerida oma osalussoov hiljemalt 11.01.2022. e-maili teel : egelile@gmail.com või tel.53448489.