Päkapikkude aeg Tarbja Lasteaed-Koolis

Meie majas liikusid detsembris ringi päkapikud! Jah, mõned neist olid väga-väga pisikesed. Teised aga päris pikad kohe. Aga kõik kangesti armsad ja toimekad!
Tasahilju sättisid nad meie lasteaiarühmad ja kooliruumid piduehtesse, kaunistasid saali ja valmistusid jõuluvana saabumiseks. Ettevalmistuste käigus küpsetati ka piparkooke ja meisterdati jõuluehteid.
Ja meie päkapikud on nutikad….Et oma majas veelgi paremini jõuludeks valmis olla, rändasid nad mööda maad ringi ja külastasid erinevaid paiku – käisid isegi Palmse mõisas jõulumaal asja uurimas ja etendust „Jõulumõõk“ vaatamas.
Aga ega siis targaks päkapikuks ei sünnita. Selleks on vaja ikka õppida ja harjutada. Sellepärast osalesid suuremad päkapikud väga harival ja lõbusal üritusel nimetusega „Öökool“. Jah, see ongi kool öösel….Sest päkapikud teadagi ju päeval väga ringi ei liigu, ikka salamahti ja pimedas. Öökoolis sai tantsida, laulda, kunsti ja sporti teha, meisterdada ja küpsetada. Aga ega siis päkapikud ainult endale ei meisterdanud ja küpsetanud ikka teistele viimiseks. Kuuldavasti on päris palju toredaid vanainimesi, kes ei saanud jõule veeta kodus oma lähedaste juures, vaid olid vanadekodus. Päkapikud võtsid nõuks neid üllatada ja neile kingitusi viia. Jõulud on rõõmu ja headuse aeg. Sellel ajal ei peaks keegi end üksiku ja kurvana tundma.
Ja kui kaunis jõuluaeg möödas, siis muutuvad meie väikesed ja suured päkapikud jälle usinateks lasteaia- ja koolilasteks ning hakkavad kõik koos kevadet ootama!
Margit Silluta
Tarbja Lastead-Kool
direktor

Lastevanemate seminar

Tarbja Lasteaed-Koolis alustab lastevanemate seminar.

Lastevanemate seminari eesmärk on eelkõige toetada lapsevanemat pakkudes võimalust arutada laste kasvatusega seotud rõõme, väljakutseid ja murekohti. Soovime vestlusringidega kaasata lapsevanemaid rohkem koostöösse nii asutusega kui ka peresiseselt. Kohtume igal kalendrikuul ühel õhtul. Esimene kohtumine juba 13. jaanuaril kell 18.00.
Esimese seminari teemaks on lasteaialapse kasvamine ja kasvatamine, lapse mõistmine läbi iseendaga rahulolu ja kohaloleku. Arutlemine toimub läbi oma kogemuste ja võimaluste.
Räägime läbi arengu verstapostid, üksteist austavad hoiakud, lapsevanema sisekõne, erinevad käitumisvormid ja -võimalused, empaatiavõime tugevdamise ja probleemkäitumise tahud. Metoodikad ja võimalused erinevate olukordadega toimetulekuke.

Oodatud on kõik Tarbja Lasteaed-Kooli lapsevanemad. Üks seminaritund kestab orienteeruvalt 1.5 tundi.
Alustame 13.jaanuaril 2022, kell 18.00 õhtul Tarbja Lasteaed-Kooli saalis.
Seminari viib läbi Tarbja Lasteaed-Kooli sotsiaalpedagoog Egel Margus

Palun registreerida oma osalussoov hiljemalt 11.01.2022. e-maili teel : egelile@gmail.com või tel.53448489.

Pöördumine

Head õpilased ja lapsevanemad!

Selleks, et peagi saabuvale sügisele võimalikult julgelt vastu minna – käia koolis ja trennis, kohtuda sõpradega, tegeleda hobidega ja nautida meelelahutust – on parim lahendus lasta end vaktsineerida koroonaviiruse vastu. Suur tänu kõigile, kes on seda juba teinud. Teist igaühe panus on oluline selleks, et saaksime hoida sügisel Eesti elu avatuna.

Vaktsineerida saavad Eestis kõik alates 12. eluaastast. Kui teha praegu esimene vaktsiinisüst, on veel piisavalt aega, et kooliaasta alguses vaktsineerimiskuur lõpetada.

Vaktsineerimine on praegu parim viis iseend ja oma lähedasi kaitsta. Vaktsineerimine annab nakatumiste hulga kasvades ja uute piirangute rakendumisel palju suurema tegutsemisvabaduse ning lihtsustab igapäevaseid toimetusi – vaktsineeritud inimesed ei pea jääma lähikontaktsena eneseisolatsiooni, saavad lihtsamalt reisida ning külastada üritusi ilma testimata.

Vaktsineerimiskuuri toime kestab vähemalt aasta. Vaktsineeritutele antakse ELi vaktsineerimise digitõend, mis kehtib samuti vähemalt ühe aasta ja mida saab kasutada reisimisel ja üritustel.

Alaealistel palume vaktsineerima minna koos lapsevanema või seadusliku esindajaga. Vaktsineerima minnes tuleb kindlasti kaasa võtta isikut tõendav dokument. Kui tunnete end haigena või olete lähikontaktsuse tõttu isolatsioonis, siis tuleb vaktsineerimine edasi lükata. Neid, kes on COVID-19 haigust põdenud, oodatakse vaktsineerima 4–6 kuud pärast tervenemist ja neil tuleb teha vaid üks kaitsesüst.

Praegu saab paljudes maakondades vaktsineerida end ka eelregistreerimata.

Kuidas saan vaktsineerima?
1. Kõige lihtsam on helistada telefonil 1247, kust saab infot kõige lähemate vaktsineerimispunktide kohta ja kus saab juba ka kohe aja broneerida. Samuti saab sealt infot ilma eelregistreerimiseta vaktsineerimisürituste kohta.
2. Aega on võimalik broneerida digiregistratuuris www.digilugu.ee. Alaealisele saab aja broneerida tema seaduslik esindaja.
3. Värske info vaktsineerimise võimaluste kohta (sh kaart) on alati üleval ka veebilehel https://vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima/

Haridus- ja Teadusministeerium
Eesti Haigekassa

Info

Tarbjal lasteaia lõpupidu26. mail kell 16.00

Tarbjal 6. klassi lõpetamine 9. juunil kell 12.00

Igal lõpetajal on oodatud peole 2 külalist. Külalised peavad olema terved ja kandma maski.

Sargvere lasteaia kevadpidu “Karu läheb kooli!” 24. mail kell 15.30 Vikerkarude rühmas

Igast perest oodatakse ühte külalist, kooliminejale on lubatud 2 külalist. Külalised peavad olema terved ja kandma maski.

Olete oodatud!

Tarbja Lasteaed-Kool on väike ja armas haridusasutus, kus toimetavad ühe katuse all koos sõbralikult algkool ja lasteaed.
Meie õpetajad on suurte kogemustega, loovad, toetavad – tõelised professionaalid oma alal. Me soovime pakkuda vaid parimat nii lapsele kui lapsevanemale. Oleme avatud, sõbralikud ja koostööaltid.
Ootame oma vahvasse perre nii lasteaialapsi alates ühest ja poolest aastast kui ka koolilapsi.
Kui tekkis huvi, tule meile külla!
Oodatud on ka küsimused kirja teel margit@tarbjakool.edu.ee