Oluline info

Vahepeal elasime juba üsna rahulikku ja tavapärast elu, kuid nüüd näitavad COVID-19sse nakatunute numbrid jälle kiiret tõusutrendi.

Seega on Paide linna haridusjuhid koostöös Paide linnavalitsuse vastavate ametnike ja eesotsas linnapeaga mitmeid kordi pidanud nö kriisikoosolekuid, et ühiselt kokku leppida, kuidas käituda ja millest lähtuda otsuste tegemisel.
Ühiselt on kokku lepitud, et püütakse igal juhul töötada nii tavapärases rütmis, kui vähegi võimalik.
Kindlasti palutakse asutusse teada anda, kui peres on COVID-19sse nakatumine või kokkupuude haigega.
Igat võimalikku tekkinud olukorda käsitleme eraldi ja koostöös linna kriisikomisjoniga teeme vastavad otsused, siis kui olukord seda nõuab.

Teilt, head lapsevanemad, ootan koostöövalmidust ja rõõmsat meelt! Võimalusel väldi koolimajja sisenemist, vajadusel sisenedes PALUN DESINFITSEERI OMA KÄED! Maski kandmine on soovituslik. Palume eelnevalt kohtumine kokku leppida.
Lasteaias lubame lapsevanemaid rõivistusse, rühmaruumi palume mitte siseneda.

Kooli ja lasteaeda ootame ikka ainult terveid lapsi.

Oleme terved!

Lugupidamisega
Margit Silluta
direktor

Ettevõtlike laste sügiskool „Laseme ideed lendu“

12.oktoobril toimus Roosna-Alliku Põhikoolis ettevõtlike laste sügiskool „Laseme ideed lendu”, kus osalesid meie kooli 4.-5. klass.
Lapsi koolitas noorsootöötaja-koolitaja Marika Valter ning Järvamaa Arenduskeskusest Reelika Lepik.
Projekt toimus koostöös Järvamaa Arenduskeskusega ning selle toimumist rahastati EL Regionaalarengu Fondist.
Õpilased jagati kolmeliikmelistesse meeskondadesse ning iga võistkond pidi üheskoos 10 minutiga paberile panema kõik mõtted ja probleemid teemal, mida tahaksid paremaks muuta oma koolis. Paberile saadud ideedest tuli välja valida üks, mida hakati koos lahendama.
Oma probleemi lahenduskäik vormistati plakatina ning prooviti lavastada kahe kuni kolme minutiline lühinäidend.
Ettekandeid hindas viieliikmeline žürii, kes andsid välja kolm auhinnalist kohta. Meie kooli õpilaste Jete-Eliise, Reelika ja Maksimeljani idee „Ussid korvpalliplatsil” lahendamine osutus zürii lemmikuks, poiste Robini, Ragnari ja Indreku mõte õppevahendite automaadist kõige innovaatilisemaks.

Suvelugemine

Tarbja raamatukogu korraldas teist aastat järjest suvelugemise. Sellel aastal oli kõige tublimad lugejad Tanel-Kaspar Kristjuhan (12 raamatut), Joosep Talviste (7 raamatut) ja Indrek Bombul ( 5 raamatut).

Teatrite õhtu

29. oktoobril toimus koolis esmakordselt teatrite õhtu, kus õpilased esitasid erinevaid väikeseid etteasteid. Üritus oli avatud kõigile ning rõõm oli näha saalis väga palju rahvast. Kõigil oli võimalus soetada toetajakaart, mille maksumus oli 1 euro. Õhtuga koguti 73 eurot. Aitäh, kõikidele toetajatele.

E-õppepäev

Tarbja Lasteaed-Kooli õpetajad on algatanud koostöös õpetajate ja lapsevanematega e-õppepäevade läbiviimise koolis. Möödunud kevad tõi kaasa palju uusi olukordi. Õppimine ei toimunud enam klassiruumides ega koolimajas. Eriolukorra ajal sattusid keerulisse olukorda nii õpilased, õpetajad kui ka lapsevanemad, mis pani meid tõsiselt järele mõtlema, kas meie valmisolek ja oskused on ikka nõudmiste tasemel, kus tavapärane õpe ei pruugi toimida. E-õppepäev on nii väljakutseid kui vaheldust pakkuv töövorm õpilastele ning õpetajatele. Ühtlasi annab see õpetajatele võimaluse intensiivsemaks omavaheliseks koostööks ning uute ideede genereerimiseks ja elluviimiseks- eesmärgiks mitmeskesistada meie õpilaste õpet ning arendada digipädevust. Meie väikene kool pälvis haridusprogrammi Ettevõtlik Kool standardi tunnustuse- kvaliteedimärgi, mis viitab põnevale ja kaasavale õppimise metoodikale.
Seekord matkasid Tarbja õpetajad Paide terviserajal, avastades looduse ilu, võttes kaasa uusi teadmisi ning luues üheskoos põnevaid projekte, mida õpilastega ellu viia ning praktiseerida.

Ettevõtlik kool!