Pöördumine

Head õpilased ja lapsevanemad!

Selleks, et peagi saabuvale sügisele võimalikult julgelt vastu minna – käia koolis ja trennis, kohtuda sõpradega, tegeleda hobidega ja nautida meelelahutust – on parim lahendus lasta end vaktsineerida koroonaviiruse vastu. Suur tänu kõigile, kes on seda juba teinud. Teist igaühe panus on oluline selleks, et saaksime hoida sügisel Eesti elu avatuna.

Vaktsineerida saavad Eestis kõik alates 12. eluaastast. Kui teha praegu esimene vaktsiinisüst, on veel piisavalt aega, et kooliaasta alguses vaktsineerimiskuur lõpetada.

Vaktsineerimine on praegu parim viis iseend ja oma lähedasi kaitsta. Vaktsineerimine annab nakatumiste hulga kasvades ja uute piirangute rakendumisel palju suurema tegutsemisvabaduse ning lihtsustab igapäevaseid toimetusi – vaktsineeritud inimesed ei pea jääma lähikontaktsena eneseisolatsiooni, saavad lihtsamalt reisida ning külastada üritusi ilma testimata.

Vaktsineerimiskuuri toime kestab vähemalt aasta. Vaktsineeritutele antakse ELi vaktsineerimise digitõend, mis kehtib samuti vähemalt ühe aasta ja mida saab kasutada reisimisel ja üritustel.

Alaealistel palume vaktsineerima minna koos lapsevanema või seadusliku esindajaga. Vaktsineerima minnes tuleb kindlasti kaasa võtta isikut tõendav dokument. Kui tunnete end haigena või olete lähikontaktsuse tõttu isolatsioonis, siis tuleb vaktsineerimine edasi lükata. Neid, kes on COVID-19 haigust põdenud, oodatakse vaktsineerima 4–6 kuud pärast tervenemist ja neil tuleb teha vaid üks kaitsesüst.

Praegu saab paljudes maakondades vaktsineerida end ka eelregistreerimata.

Kuidas saan vaktsineerima?
1. Kõige lihtsam on helistada telefonil 1247, kust saab infot kõige lähemate vaktsineerimispunktide kohta ja kus saab juba ka kohe aja broneerida. Samuti saab sealt infot ilma eelregistreerimiseta vaktsineerimisürituste kohta.
2. Aega on võimalik broneerida digiregistratuuris www.digilugu.ee. Alaealisele saab aja broneerida tema seaduslik esindaja.
3. Värske info vaktsineerimise võimaluste kohta (sh kaart) on alati üleval ka veebilehel https://vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima/

Haridus- ja Teadusministeerium
Eesti Haigekassa

Info

Tarbjal lasteaia lõpupidu26. mail kell 16.00

Tarbjal 6. klassi lõpetamine 9. juunil kell 12.00

Igal lõpetajal on oodatud peole 2 külalist. Külalised peavad olema terved ja kandma maski.

Sargvere lasteaia kevadpidu “Karu läheb kooli!” 24. mail kell 15.30 Vikerkarude rühmas

Igast perest oodatakse ühte külalist, kooliminejale on lubatud 2 külalist. Külalised peavad olema terved ja kandma maski.

Olete oodatud!

Tarbja Lasteaed-Kool on väike ja armas haridusasutus, kus toimetavad ühe katuse all koos sõbralikult algkool ja lasteaed.
Meie õpetajad on suurte kogemustega, loovad, toetavad – tõelised professionaalid oma alal. Me soovime pakkuda vaid parimat nii lapsele kui lapsevanemale. Oleme avatud, sõbralikud ja koostööaltid.
Ootame oma vahvasse perre nii lasteaialapsi alates ühest ja poolest aastast kui ka koolilapsi.
Kui tekkis huvi, tule meile külla!
Oodatud on ka küsimused kirja teel margit@tarbjakool.edu.ee

Oluline info

Vahepeal elasime juba üsna rahulikku ja tavapärast elu, kuid nüüd näitavad COVID-19sse nakatunute numbrid jälle kiiret tõusutrendi.

Seega on Paide linna haridusjuhid koostöös Paide linnavalitsuse vastavate ametnike ja eesotsas linnapeaga mitmeid kordi pidanud nö kriisikoosolekuid, et ühiselt kokku leppida, kuidas käituda ja millest lähtuda otsuste tegemisel.
Ühiselt on kokku lepitud, et püütakse igal juhul töötada nii tavapärases rütmis, kui vähegi võimalik.
Kindlasti palutakse asutusse teada anda, kui peres on COVID-19sse nakatumine või kokkupuude haigega.
Igat võimalikku tekkinud olukorda käsitleme eraldi ja koostöös linna kriisikomisjoniga teeme vastavad otsused, siis kui olukord seda nõuab.

Teilt, head lapsevanemad, ootan koostöövalmidust ja rõõmsat meelt! Võimalusel väldi koolimajja sisenemist, vajadusel sisenedes PALUN DESINFITSEERI OMA KÄED! Maski kandmine on soovituslik. Palume eelnevalt kohtumine kokku leppida.
Lasteaias lubame lapsevanemaid rõivistusse, rühmaruumi palume mitte siseneda.

Kooli ja lasteaeda ootame ikka ainult terveid lapsi.

Oleme terved!

Lugupidamisega
Margit Silluta
direktor

Ettevõtlike laste sügiskool „Laseme ideed lendu“

12.oktoobril toimus Roosna-Alliku Põhikoolis ettevõtlike laste sügiskool „Laseme ideed lendu”, kus osalesid meie kooli 4.-5. klass.
Lapsi koolitas noorsootöötaja-koolitaja Marika Valter ning Järvamaa Arenduskeskusest Reelika Lepik.
Projekt toimus koostöös Järvamaa Arenduskeskusega ning selle toimumist rahastati EL Regionaalarengu Fondist.
Õpilased jagati kolmeliikmelistesse meeskondadesse ning iga võistkond pidi üheskoos 10 minutiga paberile panema kõik mõtted ja probleemid teemal, mida tahaksid paremaks muuta oma koolis. Paberile saadud ideedest tuli välja valida üks, mida hakati koos lahendama.
Oma probleemi lahenduskäik vormistati plakatina ning prooviti lavastada kahe kuni kolme minutiline lühinäidend.
Ettekandeid hindas viieliikmeline žürii, kes andsid välja kolm auhinnalist kohta. Meie kooli õpilaste Jete-Eliise, Reelika ja Maksimeljani idee „Ussid korvpalliplatsil” lahendamine osutus zürii lemmikuks, poiste Robini, Ragnari ja Indreku mõte õppevahendite automaadist kõige innovaatilisemaks.

Suvelugemine

Tarbja raamatukogu korraldas teist aastat järjest suvelugemise. Sellel aastal oli kõige tublimad lugejad Tanel-Kaspar Kristjuhan (12 raamatut), Joosep Talviste (7 raamatut) ja Indrek Bombul ( 5 raamatut).