Isadepäev

5. novembril tähistasime üheskoos Paide Valla Lasteaed-Kooli lasteaia- ja koolilaste, õpetajate ja loomulikult isade-emadega saabuvat isadepäeva.

Seekord oli eesmärgiks üheskoos veidi vallatult ja meeleolukalt aega veeta ning isade jõud, kiirus, käteosavus ja lauluoskus proovile panna. Emade ja teiste külaliste roll jäi seekord teadlikult veidi tagasihoidlikumaks.

Alustasime õhtut spordihoones koolipere tervituslauluga isadele. Seejärel said oma järje ühised meeskonnamängud ja võistlused. Kohe alguses küttis meeled ärevaks lastekandmise võistlus. Iga isa sai proovida oma tugevust ja leidlikkust laste kandmisel, sest täpselt nii palju, kui kellelgi neid oli, tuli ka üle võimla edasi-tagasi ära kanda. Seejuures oli muidugi tingimuseks, et kõik osapooled saaksid ikka tervena ja õnnelikuna tagasi finišisse. Lisaks vapratele isadele oli stardijoonel ka mõni tubli ema ja vanaisa.

Lisaks kiiruse ja osavuse jõukatsumistele omandati ka kasulikke igapäevaelus tarvilikke teadmisi – kõik soovijad said harjutada kätt patsipunumises ning helkurite meisterdamises. Elevust ja natuke nuputamist nõudis vahva laste riietamisvõistlus- iga isa pidi terve rühma laste rõivaste hulgast leidma just tema lapse omad ja need lapsele ka selga panema. Siinkohal peab küll isasid kiitma ja emad võivad rahuliku südamega usaldada issisid lasteaeda lapsele järgi minema. Kõik lapsed said oma õiged rõivad selga!

Meeleoluka õhtu lõpetamiseks palusime isadel õpetajate Signe ja Ramo juhendamisel üks vahva meestelaul laulda. Ka sellega tuldi vapralt toime ja emad ning lapsed said meeleoluka minikontserti osaliseks.