Jalgrattanädal lasteaias

Mai kuu kolmandal nädalal oli Paide Valla Lasteaed-Koolis Jalgrattanädal, mille eesmärgiks oli lastele ning nende vanematele jalgrattaga liiklemise ohutusalase teabe edastamine. Nädal oli oluline, sest igapäevaselt on lasteaias näha, et paljudel lastel ja nende ratastel puudub vajalik turvavarustus.

Koduseks ülesandeks jäi kasvandikel joonistada nädala jooksul koos ema või isaga nõuetekohane jalgratas. Kõikidest piltides seati lasteaias üles näitus. Täname kaunite tööde eest!

Neljapäeval, 16. mail käis Lasteaed- Koolis külas politsei ja Lõvi Leo, kes rääkisid kiivri ja ratta turvavarustuse tähtsusest ning tegid kiivrikatset munaga. Hea meel on tõdeda, et rattaga kohal olnud lastel oli kõigil ka kiiver. Lõvi Leo vaatas koos politseiga üle kõikide laste jalgrattad ja kas kiiver on nõuetekohaselt peas. Lapsed said Lõvi Leo käest ratta näitamise eest kommi, kleepsu ja õhupalli. Politsei fikseeris osadel ratastel puudujääke, mille lapsevanemad ka teadmiseks võtsid. Veel uuriti ka vanemate ratta olemasolu. Kümnest lapsevanemast, kellel on jalgratas, oli vaid kuuel kiiver. Siiski vaid üks lapsevanem ka kasutab seda. Suur kiitus tublile lapsevanemale, kes kannab jalgrattaga sõites kiivrit. Ärgem unustagem, me oleme oma lastele eeskujuks. Täname lapsevanemaid, kes leidsid aega politseipäevale kohale tulla, et koos lastega oma teadmisi täiendada.

Reede hommikul oli lasteaia õuealal “Vigursõidupäev”, kus kõik lapsed said vastavalt oma võimetele proovida erinevaid radu. Kõige rohkem meeldis lastele estakaad ja slaalomirada, Üldiselt meeldis lastele siiski kogu nädal. Täname õpetaja Kristiinat päeva läbiviimise eest ja lapsevanem Margo Hussarit estakaadi valmistamise eest.

Nädala lõpus tegid lapsed testi, kus olid mõned küsimused seoses jalgratta nädalaga. Lisaks pidid lapsed joonistama jalgrattale juurde vajaliku turvavarustuse.

Eduka nädala lõppemise puhul said kõik lapsed omale diplomi.

Jaana Hussar

Lasteaia vanema rühma õpetaja