Ettevõtlike laste sügiskool „Laseme ideed lendu“

12.oktoobril toimus Roosna-Alliku Põhikoolis ettevõtlike laste sügiskool „Laseme ideed lendu”, kus osalesid meie kooli 4.-5. klass.
Lapsi koolitas noorsootöötaja-koolitaja Marika Valter ning Järvamaa Arenduskeskusest Reelika Lepik.
Projekt toimus koostöös Järvamaa Arenduskeskusega ning selle toimumist rahastati EL Regionaalarengu Fondist.
Õpilased jagati kolmeliikmelistesse meeskondadesse ning iga võistkond pidi üheskoos 10 minutiga paberile panema kõik mõtted ja probleemid teemal, mida tahaksid paremaks muuta oma koolis. Paberile saadud ideedest tuli välja valida üks, mida hakati koos lahendama.
Oma probleemi lahenduskäik vormistati plakatina ning prooviti lavastada kahe kuni kolme minutiline lühinäidend.
Ettekandeid hindas viieliikmeline žürii, kes andsid välja kolm auhinnalist kohta. Meie kooli õpilaste Jete-Eliise, Reelika ja Maksimeljani idee „Ussid korvpalliplatsil” lahendamine osutus zürii lemmikuks, poiste Robini, Ragnari ja Indreku mõte õppevahendite automaadist kõige innovaatilisemaks.