Päkapikkude aeg Tarbja Lasteaed-Koolis

Meie majas liikusid detsembris ringi päkapikud! Jah, mõned neist olid väga-väga pisikesed. Teised aga päris pikad kohe. Aga kõik kangesti armsad ja toimekad!
Tasahilju sättisid nad meie lasteaiarühmad ja kooliruumid piduehtesse, kaunistasid saali ja valmistusid jõuluvana saabumiseks. Ettevalmistuste käigus küpsetati ka piparkooke ja meisterdati jõuluehteid.
Ja meie päkapikud on nutikad….Et oma majas veelgi paremini jõuludeks valmis olla, rändasid nad mööda maad ringi ja külastasid erinevaid paiku – käisid isegi Palmse mõisas jõulumaal asja uurimas ja etendust „Jõulumõõk“ vaatamas.
Aga ega siis targaks päkapikuks ei sünnita. Selleks on vaja ikka õppida ja harjutada. Sellepärast osalesid suuremad päkapikud väga harival ja lõbusal üritusel nimetusega „Öökool“. Jah, see ongi kool öösel….Sest päkapikud teadagi ju päeval väga ringi ei liigu, ikka salamahti ja pimedas. Öökoolis sai tantsida, laulda, kunsti ja sporti teha, meisterdada ja küpsetada. Aga ega siis päkapikud ainult endale ei meisterdanud ja küpsetanud ikka teistele viimiseks. Kuuldavasti on päris palju toredaid vanainimesi, kes ei saanud jõule veeta kodus oma lähedaste juures, vaid olid vanadekodus. Päkapikud võtsid nõuks neid üllatada ja neile kingitusi viia. Jõulud on rõõmu ja headuse aeg. Sellel ajal ei peaks keegi end üksiku ja kurvana tundma.
Ja kui kaunis jõuluaeg möödas, siis muutuvad meie väikesed ja suured päkapikud jälle usinateks lasteaia- ja koolilasteks ning hakkavad kõik koos kevadet ootama!
Margit Silluta
Tarbja Lastead-Kool